راه اندازی کمپین «من شامد دارم» همزمان با یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال

راه اندازی کمپین «من شامد دارم» همزمان با یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کمپین «من شامد دارم» همزمان با یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال راه اندازی می شود.

به گزارش ستاد خبری کمیته روابط عمومی یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال، سید مرتضی موسویان با بیان این مطلب افزود: این کمپین همزمان با آغار نمایشگاه از طریق تعریف هشتگ در شبکه های اجتماعی آغاز می شود.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، تمامی سایتهای اینترنتی، اپلیکیشن های تلفن همراه، کانالها و صفحات شبکه های اجتماعی و توسعه دهندگان رسانه های دیجیتال باید در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده باشند که این کمپین برای اطلاع رسانی هرچه بیشتر این موضوع توسط خود فعالان شبکه های اجتماعی که در سامانه ثبت شده اند به دیگران راه اندازی می شود.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: شامد یک شناسه الکترونیک است که به کلیه محتوای دیجیتال اعم از بر خط و حامل داده شده و صاحب اثر به وسیله آن احراز هویت می شود و مردم می توانند نسبت به اعتبار سنجی رسانه های اجتماعی از طریق این کد ملی اقدام کنند.

موسویان با بیان اینکه اجرای این طرح یکی از مصوبات شورای عالی فضای مجازی در راستای سالم سازی فضای مجازی ( طرح سما، فضای سالم، مفید و ایمن) است، تصریح کرد: دولت با راه‌اندازی سامانه شامد برای احراز هویت صاحبان کانال‌های دارای بیش از ۵ هزار کاربر، به دنبال بستن شبکه‌های اجتماعی خارجی نیست بلکه حاکمیت با راه‌اندازی این سامانه به دنبال استفاده مفید از شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی و ممانعت از کلاهبرداری و اشاعه ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وی با اشاره مزایای ثبت نام فعالان فضای مجازی جها دریافت کد شامد گفت: با نشان دار کردن محتوای دیجیتال، فعالان این حوزه میتوانند از مزایای مالیاتی، بیمه ای و تسهیلات در نظر گرفته شده توسط وزارت ارشاد برای فضای مجازی استفاده کنند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : همه صاحبان تولید محتوا در فرمتهای دیجیتالی اعم از وب سایت، نرم افزار، کانال ها و شبکه های اجتماعی مجازی می توانند با مراجعه به سایت ساماندهی در آدرس www.samandehi.ir ظرف مدت کوتاهی اقدام به ثبت اطلاعات خود کرده و کد شامد دریافت کنند.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از تاریخ 20 تا 26 آبان ماه جاری در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود و از ساعت 10 الی 20 پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

#من_شامد_دارم #نشردیجیتال

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.نظر
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.